27 IV 2018

Koncert na Święto 3 maja 2018. Zobacz plakat
Zapraszam do wspólnego patriotycznego śpiewania w kościele garnizonowym św. Barbary w Gliwicach, czwartek 3 maja 2018, ok. godziny 13:00.
Na zaproszenie proboszcza - ks. ppłk. Krzysztofa Smolenia wcześniej zadbam też o oprawę muzyczną uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny o godz. 12:00.

28 XII 2017

Koncert Noworoczny 1 stycznia 2018. Zobacz plakat
Noworoczne kolędowanie w kościele garnizonowym św. Barbary w Gliwicach, poniedziałek 1 stycznia 2018, ok. godziny 13:00.
Na zaproszenie proboszcza - ks. ppłk. Krzysztofa Smolenia wcześniej zadbam też o oprawę muzyczną Mszy Św. o godz. 12:00.
Jako że do Wiednia daleko, a i o bilety ponoć trudno zapraszam na Koncert Noworoczny w Gliwicach - oczywiście nie braknie okazji do wspólnego kolędowania.

03 XI 2017

Patriotyczne Śpiewanie 11 listopada 2017. Zobacz plakat
Patriotyczne Śpiewanie w kościele garnizonowym św. Barbary w Gliwicach, sobota 11 listopada, ok. godziny 10:45.
Na zaproszenie proboszcza - ks. ppłk. Krzysztofa Smolenia wcześniej zadbam też o oprawę muzyczną Mszy Św. w intencji Ojczyzny, zaś po niej zapraszam na koncert pieśni patriotycznych i wojskowych.
Razem z naszymi żołnierzami radosnym śpiewem świętujmy rocznicę odzyskania przez Ojczyznę naszą niepodległości.
Nauczony doświadczeniem sierpniowego koncertu zadbam, by okazji do wspólnego śpiewu nie zabrakło jak i pomocy w postaci wyświetlonych tekstów.

16 VIII 2017

Koncert na Święto Wojska Polskiego.
Dziękuję wszystkim uczestnikom koncertu!
Byłem mile zaskoczony ogromną chęcią do wspólnego patriotycznego śpiewu, który brzmiał naprawdę pięknie. Mam nadzieję, że przy następnej okazji będzie nas jeszcze więcej, obiecuję też uwzględnić to planując kolejne spotkanie, które już dziś ks. proboszcz planuje na Narodowe Święto Niepodległości.

30 IV 2017

Koncert na Święto 3 maja. Zobacz plakat
Zapraszam serdecznie do wspólnego świętowania do kościoła garnizonowego św. Barbary w Gliwicach, środa 3 maja, ok. godziny 18:45.
Na zaproszenie proboszcza - ks. ppłk. Krzysztofa Smolenia wcześniej zadbam też o oprawę muzyczną nabożeństwa i wieczorej liturgii Mszy Św., zaś po nich wystąpię z koncertem pieśni maryjnych, patriotycznych i wojskowych.
W ten sposób wraz z naszymi żołnierzami chcemy godnie uczcić Matkę Bożą Królową Polski i praojców naszych, którzy pierwszą Konstytucję Rzeczypospolitej uchwalili, a także tych, którzy za naszą Ojczyznę krew przelali.
Oczywiście nie braknie też okazji do wspólnego śpiewu, dlatego polecam zabranie ze sobą modlitewnika.

25 I 2015

Koncert Kolędowy 2015. Zobacz plakat Zobacz plakat
Zapraszam serdecznie na wspólne kolędowanie do kościoła św. Cyryla i Metodego w Knurowie, sobota 31 stycznia, ok. godziny 19:00 - po mszy św wieczornej.
Ze względów technicznych nie będę wyświetlał tekstów, dlatego chętnym do wspólnego śpiewu polecam zabranie ze sobą modlitewnika.
Już teraz chcę bardzo podziękować wszystkim mediom, w których zamieszczona została informacja;
red. Marlenie Polok-Kin z Dziennika Zachodniego,
red. Pawłowi Gradkowi z Przeglądu Lokalnego,
portalowi miastoknurów.pl.

18 I 2015

Koncert Kolędowy 2015
Zapraszam serdecznie na wspólne kolędowanie w (sobotę) 31 stycznia w godzinach wieczornych.
Jako, że sprawa jest nadal w załatwianiu, dlatego też dokładny czas i miejsce koncertu podam 25 I 2015.
Zaznaczam jedynie, że na pewno nie będzie to na Trynku, ani też w kościele M.B.Częstochowskiej w Knurowie.

30 X 2014

Zakończenie posługi w parafii M.B.Częstochowskiej w Knurowie
Informuję, że dnia 28 października 2014, po zagraniu na porannych mszach św.z woli proboszcza niespodziewanie dobiegła końca moja posługa w Knurowie w kościele M.B. Częstochowskiej.
Zarówno decyzja jak i sposób w jaki została wprowadzona stanowiły dla mnie zaskoczenie i uważam je za krzywdzące.
W związku z tak nagłą utratą pracy wszystkich moich sympatyków bardzo proszę o modlitwę.

28 III 2011

Koncerty pieśni patriotycznych
Zobacz plakat elbląskiZobacz plakat gdański Z radością pragnę zaprosić mieszkańców Trójmiasta oraz Elbląga na Koncerty Pieśni Patriotycznych.
Koncerty te mają ubogacić obchody rocznicy tragedii w Smoleńsku i organizowane są przez kluby Gazety Polskiej w Gdańsku i Elblągu.
Koncert w Gdańsku odbędzie się 8 IV 2011 o godz 19:00 w kościele garnizonowym Matki Odkupiciela w Gdańsku - Wrzeszczu.
Koncert w Elblągu odbędzie się 10 IV 2011 ok. godz 19:00 (po mszy św.) w kościele Wszystkich Świętych (ul. Agrykola).
Szczególnie pragnę zachęcić do włączania się w śpiew, w miarę możliwości proszę także o upowszechnienie informacji o koncertach.

1 II 2011

Tegoroczne Koncerty Kolędowe
Dziękuję serdecznie wszystkim przybyłym na koncerty.
Szczególnie pragnę podziękować ks. Grzegorzowi Kusze - proboszczowi parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach oraz ks. Dariuszowi Gąsce, proboszczowi parafii św Anny w Bytomiu za umożliwienie mi gościnnych występów i życzliwość.
Oczywiście dziękuję także mojemu ks. proboszczowi Janowi Buchcie, który kolejny raz pozwolił na nasze tradycyjne już knurowskie kolędowanie.
Szczególnie wdzięczny jestem p. Markowi Węgorzewskiemu z knurowskiego Przeglądu Lokalnego za kompleksową i życzliwą obsługę prasową, oraz państwu Arlecie i Robertowi Szkoda za piękne zdjęcia i krzepiące słowa w naszej gazetce parafialnej.

17 I 2011

Tegoroczne Koncerty Kolędowe
Zapraszam serdecznie na wspólne kolędowanie:
23 stycznia o godz. 18:00 (niedziela)- w Knurowie w kościele M.B. Częstochowskiej
30 stycznia o godz 17:00 (niedziela) - w Bytomiu, kościół św. Anny (nowoczesny kościół przy trasie Wrocław - Kraków, blisko skrzyżowania z drogą 911 na Piekary).

16 XII 2010

Udostępnione nowe nagrania kolędowe
Udało mi się zdążyć przed Świętami i umieściłem na YouTube fragmenty nagrań z ostatniego koncertu kolęd z 25 I 2010.
W związku z tym musiałem przeorganizować moją pobieralnię, tak by ułatwić poruszanie się wśród rosnącej ilości nagrań MP3 i videoklipów.
Z satysfakcją muszę stwierdzić, że obecnie na moich stronach można znaleść kolędy niemalże z całego świata. Wszak w moim repertuarze znalazły się kolędy rosyjskie i ukraińskie, niemieckie, angielskie i inne anglojęzyczne, włoskie oraz hiszpańskie - te ostatnie fascynują mnie szczególnie.
Szczególne miejsce zajmują tu kolędowe perełki takie jak kolęda francuska „Il est né le divin enfant” czy norweska „Jeg er saa glad hver julekveld”, oraz pochodząca z Wenezueli kolęda „Corramos, corramos”...
Ogromnych trudności przysporzyła mi adaptacja pochodzącej z repertuaru Placido Domingo hiszpańskojęzycznej kolędy „Buenos Reyes”, gdyż nie udało mi się znaleść nigdzie innych nagrań poza tym jednym z koncertu „Christmas in Vienna”, nie udało mi się też dotrzeć do oryginalnego tekstu.
Kolęda ta najprawdopodobniej pochodzi z Katalonii. Mam nadzieję, że udało mi się prawidłowo odtworzyć tekst i choć trochę przypomina to hiszpański;)...
Dlatego chcę w tym miejscu poprosić wszystkich, którzy znają jakieś ciekawe kolędy z czterech stron świata o podesłanie mi materiału lub choćby informacji o takowych (tytuł, język i pochodzenie kolędy).
I oczywiście zapraszam do słuchania moich opracowań tak na YouTube jak i na mojej stronie.
Zachęcam także do nabycia moich płyt tak za pośrednictwem tej strony jak i bezpośrednio u mnie.
Jeśli zaś ktoś mieszka gdzieś dalej, a spodobały mu się moje nagrania zachęcam też, by zapytał w swojej parafii czy nie dałoby się, bym mógł zagrać tam koncert - wszak kolędowy sezon zbliża się wielkimi krokami.
A wszystkich czytających te słowa pozdrawiam i życzę radosnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz szczęśliwego Nowego Roku.

24 XI 2010

Po koncertach patriotycznych
Oba koncerty były udane - cieszę się, że udało mi się spełnić swoje marzenia i zaśpiewać właśnie patriotycznie.
Dziękuję wszystkim przybyłym na koncerty słuchaczom - a właściwie uczestnikom koncertów, gdyż zarówno w Knurowie jak i dzień później w Gliwicach mimo braku tekstów przybyli słuchacze chętnie włączali się w śpiew. Pamiętali także, że Rotę - wspaniałą pieśń hymniczną powinno śpiewać się na stojąco.
Serdeczne Bóg zapłać! składam tu księżom proboszczom ks. ppłk. Krzysztofowi Karpińskiemu z kościoła garnizonowego oraz ks. Andrzejowi Wieczorkowi z parafii św. Cyryla i Metodego w Knurowie za ogromną życzliwość i umożliwienie organizacji koncertów.

29 X 2010

Zobacz plakatZobacz plakat
Koncerty z okazji Święta Niepodległości
Tego jeszcze nie śpiewałem, więc praktycznie będą to premierowe koncerty.
W środę 10 XI 2010 serdecznie zapraszam do kościoła św. Cyryla i Metodego w Knurowie, zaś we czwartek 11 XI 2010 do kościoła garnizonowego p.w. św. Barbary w Gliwicach na koncert pieśni patriotycznych.

Początek obu koncertów ok. godz 18:45 (po mszy wieczornej).


25 X 2010

po koncercie w Bytomiu
Dziękuję wszystkim przybyłym na koncert bytomianom.
Szczególnie pragnę podziękować ks. Dariuszowi Gąsce - proboszczowi parafii św. Anny w Bytomiu za ogromną życzliwość jaką okazał przy okazji organizacji koncertu i za ciepłe słowa podziękowań.


24 X 2010

Zobacz plakat
Koncert w Bytomiu
W niedzielę 24 X 2010 serdecznie zapraszam do kościoła św. Anny w Bytomiu - Rozbarku - ul. Chorzowska 21 - przy trasie do Katowic.
W programie przewidziałem pieśni maryjne, głównie utwory z płyty „Piastunce moich najpiękniejszych snów”.
Początek koncertu o godz 17:00 (po mszy wieczornej).


17 X 2010

Koncert w Gierałtowicach
W niedzielę 17 X 2010 wystąpiłem w ramach VIII Koncertu Organowego.
Licznie zgromadzona publiczność miała okazję usłyszeć w moim wykonaniu kilka utworów z płyty „Piastunce moich najpiękniejszych snów”, m. in. skomponowane przeze mnie 2 i 3 część tajemnic Rożańca z suity różańcowej.
Gierałtowiczanom dziękuję serdecznie za gorące przyjęcie mojej muzyki!

2 II 2010

Jeszcze o koncercie 2010
Dzięki uprzejmości p. Marka Grabowskiego w serwisie YouTube jest już dostępna rosyjska kolęda„Noc cicha nad Palestyną” którą rozpocząłem tegoroczny Koncert Kolędowy.
Obejrzyj na YouTube
Polecam, zwłaszcza, że jakość nagrania i realizacja jest wyśmienita!

26 I 2010

Po koncercie 2010
Mimo silnego mrozu i nagromadzenia się „imprez konkurencyjnych” w czasie tegorocznego Koncertu Kolędowego zapełniły się ławki naszego kościoła. Sądzę, że zgodnie z obietnicą nikt z moich wiernych słuchaczy nie zmarzł, gdyż w kościele panowała ciepła i przytulna atmosfera. Wszystkim obecnym pragnę serdecznie podziękować za przybycie i udział w koncercie.
Piękne podziękowanie na stojąco, jakie zgotowali mi słuchacze pozwala mi wyrazić nadzieję, że nie byli zawiedzeni. Nie zabrakło też kwiatów... Tegoroczny koncert trwał niespełna 80 minut, a zabrzmiało na nim 28 polskich i zagranicznych kolęd.
Jako ciekawostkę zamieszczam tu program koncertu.

Po raz pierwszy na moim koncercie zabrzmiały kolędy w języku rosyjskim i zostały przyjęte z pełnym entuzjazmem, na jaki ta wspaniała muzyka zasługuje.. Nie zabrakło też pięknych hiszpańskich „villancicos”, były także kolędy w językach włoskim i angielskim. W czasie przygotowań do koncertu szczególnie trudne okazało się dla mnie dotarcie do kolęd rosyjskojęzycznych, co było związane z koniecznością posługiwania się cyrylicą, tym bardziej więc cieszę się, że przypadły one do gustu publiczności.
Cieszą mnie także bardzo pochlebne relacje prasowe z koncertu. Za ciepłe, krzepiące słowa w naszej parafialnej gazetce dziękuję serdecznie p. Barbarze Malczyk. Dziękuję także p. Markowi Węgorzewskiemu z knurowskiego Przeglądu Lokalnego, który prócz pięknej relacji prasowej był uprzejmy udostępnić mi kilka swoich zdjęć z koncertu.
Tradycyjnie też dziękuję zaprzyjaźnionym gliwickim sklepom i TVK „Waldex” za zamieszczenie mojego plakatu koncertowego, oraz Przeglądowi Lokalnemu i Nowinom Gliwickim za zamieszczenie informacji o koncercie.
Za szczególnie życzliwą zapowiedź koncertu bardzo dziękuję red. Marlenie Polok-Kin z Dziennika Zachodniego.

13 I 2010

Koncert Kolęd 2010 Zobacz plakat
Tegoroczny Koncert Kolędowy odbędzie się 24 I 2010 o godzinie 18:00 oczywiście w kościele M. B. Częstochowskiej czyli na osiedlu w Knurowie.
Wszystkich gości z poza parafii pragnę z radością poinformować, że tym razem zmarznąć nie powinni, ponieważ nasz kościół ma nowe podłogowe ogrzewanie. Tym bardziej zapraszam!

Zaniedbałem trochę ostatnio ten dział, ale i zmieniłem nieco organizację strony, tak że newsy pojawiają się obecnie na stronie głównej w okienku.
Jednak dla porządku wymienię tu nowości z 2009 roku:
W maju ukazała się moja kolejna płyta z majowymi śpiewami maryjnymi „Ze słowiczkami śpiewam Tobie”.
Po wakacjach uzupełniłem Galerię
Wreszcie dokładnie od 1 stycznia 2010 dostępna jest kolejna płyta kolędowa „Do Betleyemu wielbłądów śladem”.

Zmieniłem też organizację Pobieralnii oraz zamieściłem formularz, za pomocą którego możliwe jest zaopatrzenie się w moje płyty przez internet.
Zainteresowanym zwłaszcza z poza Polski mogę wystawić płyty w serwisie eBay z opcją PayPal lub na Allegro.
Uruchomiłem także swój kanał na YouTube, gdzie postaram się w najbliższym czasie prócz nowości umieścić także odnalezione przeze mnie archiwalne nagrania video z koncertów na Trynku.

5 II 2009

Nowe zdjęcia w Galerii
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do Galerii, gdzie zamieściłem kilka nowych zjęć, m. in. dzięki uprzejmości p. Marka Grabowskiego zdjęcia z ostatniego Koncertu Kolędowego.

28 I 2009

Kolędy pierwszy raz na płycie!
Pragnę poinformować, że od soboty - 24 I 2009 dostępna jest oczekiwana przez wiele osób pierwsza płyta z kolędami„Koncert Kolędowy A.D. 2008”.
Więcej informacji o płycie, jak również fragmenty nagrań na stronie Płyta.

26 I 2009

Po koncercie
Chciałbym wszystkim obecnym bardzo podziękować za tak liczny i czynny udział w koncercie, oraz za cierpliwość, gdyż był on rekordowo długi - trwał ponad 1,5 godziny.
Dziękuję za liczne dowody wdzięczności i sympatii z jakimi się spotykam po koncercie.
W szczególny sposób chcę wyrazić tu wdzięczność dla jednej z moich knurowskich parafianek za wręczone mi po koncercie piękne kwiaty, a także mojemu wiernemu słuchaczowi z Trynku za przypomnienie mi i odśpiewanie na moją cześć pięknego staropolskiego toastu.
To właśnie te i inne miłe gesty z jakimi jakże często spotykam się ze strony moich sympatyków są dla mnie otuchą w chwilach przykrych i zachęcają do dalszej pracy.
Nie sposób wymienić tu wszystkich, którym jestem winien wdzięczność, a ja nie chcę nikogo pominąć, ale nie mógłbym pozostawić tej strony kolejny raz nie dziękując mojemu przyjacielowi Marianowi Dudzie za pomoc, a także za wypożyczenie instrumentu z dzwoneczkami na ten koncert.

16 I 2009

Koncert kolęd
Doroczny Koncert Kolędowy w tym roku odbędzie się 25 stycznia o godz. 18:00 w kościele M.B. Częstochowskiej na osiedlu Wojska Polskiego w Knurowie.
Serdecznie zapraszam!

20 X 2008

Nowa płyta!
Z wielką radością pragnę poinformować, że od soboty - 18 X 2008 dostępna jest moja nowa płyta „Piastunce moich najpiękniejszych snów”. Płyta jest zbiorem pieśni do Matki Bożej Różańcowej.
Nagrań dokonałem w dniach 1- 11 X 2008 w kościele M.B.Częstochowskiej w Knurowie. Są one zrealizowane już w całości techniką cyfrową, co sprawia że ich jakość jest nieporównanie lepsza w stosunku do moich wcześniejszych nagrań koncertowych i dorównuje jakości płyt studyjnych. Więcej informacji o płycie, jak również fragmenty nagrań na stronie Płyta.

21 I 2008

Po koncercie
Wszystkim słuchaczom-współuczestnikom koncertu dziękuję serdecznie za przybycie i entuzjastyczne przyjęcie mojej muzyki. Dziękuję mojemu ks. Proboszczowi za umożliwienie organizacji koncertu.
Szczególne podziękowanie składam ks. Dariuszowi Laskowskiemu - proboszczowi parafii M.B.Częstochowskiej w Gliwicach za życzliwość i wypożyczenie dodatkowego instrumentu na koncert.
Dziękuję TVK „Waldex", oraz prasie i zaprzyjaźnionym gliwickim sklepom za zamieszczenie informacji o koncercie.
Chcę też wyrazić ogromną wdzięczność p. Marianowi Dudzie - który po raz kolejny dowiódł, że bez jego niezastąpionej pomocy każdy z dotychczasowych koncertów byłby uboższy.

23 XII 2007

Nowe nagrania
Tytułem małego prezentu dla wszystkich moich wiernych słuchaczy, oraz zachęty dla nieprzekonanych w Pobieralni udostępniłem dwa nowe nagrania - fragmenty moim zdaniem najefektowniejszych solowych kolęd z Koncertu Kolędowego A.D. 2007 w Knurowie.

22 XII 2007

Tradycyjny Koncert Kolędowy 2008
W przyszłym roku w styczniu minie 10 lat od mojego pierwszego koncertu pod hasłem „Tomasz Pasławski zaprasza..." - było to w styczniu 1998 roku na Trynku.
Z tym większą radością chcę wszystkich moich wiernych uczestników koncertów zaprosić na kolejny koncert kolędowy. Odbędzie się on w Knurowie,
20 I 2008
o godzinie 18.00 tj. po wieczornej mszy św - oczywiście w kościele pw. M.B. Częstochowskiej - na osiedlu Wojska Polskiego.

28 I 2007

Koncert Kolędowy na Bis
Wszystkim uczestnikom - słuchaczom Koncertu Kolędowego w Gliwicach dziękuję za przybycie.
Szczególnie pragnę też wyrazić wdzięczność ks. Proboszczowi i parafianom za umożliwienie i pomoc w organizacji koncertu, oraz wielu osobom które udostępniły swe witryny sklepowe dla moich plakatów.
Tradycyjnie też dziękuję naszym mediom - za życzliwe informacje o moim koncercie, zaś specjalne podziękowania składam panom Michałowi Kędzierskiemu z knurowskiego Przeglądu Lokalnego, oraz Romanowi Buchcie z naszej gazetki parafialnej za piękne i aż nazbyt pochlebne recenzje z koncertu w Knurowie, które mam nadzieję wkrótce udostępnić je na swej stronie.

21 I 2007

Koncert Kolędowy na Bis
Wszystkim uczestnikom - słuchaczom Koncertu Kolędowego w Knurowie dziękuję za przybycie, za gorące przyjęcie mojej muzyki i za piękny śpiew.
Tych którzy nie mogli przybyć (a także wszystkich którym czegoś zabrakło...) zapraszam serdecznie na „Koncert Kolędowy na bis" który odbędzie się w Gliwicach, 28 I 2007 o godzinie 17.00 w kościele p.w. Chrystusa Króla.
Pragnę też wyrazić wdzięczność naszemu ks. Proboszczowi za umożliwienie zorganizowania koncertu, a także ks. Dariuszowi Laskowskiemu - proboszczowi parafii M.B.Częstochowskiej w Gliwicach za użyczenie dodatkowego instrumentu na dzisiejszy koncert.

10 I 2007

Koncert Kolędowy
W tym roku zdecydowałem się na wcześniejszy termin - na wszelki wypadek zostanie jeszcze jedna niedziela w odwodzie.
Koncert odbędzie się 21 I 2007 nie wcześniej niż o godzinie 18.00, tj. po wieczornej mszy św - oczywiście w kościele pw. M.B. Częstochowskiej w Knurowie - na osiedlu Wojska Polskiego.
W programie tradycyjnie kolędy solowe oraz śpiewane wspólnie. Nie zabraknie ptaszków i dzwoneczków...
Wszystkim Gliwiczanom dojazd umożliwiają autobusy linii 8, 58, 194 lub 710, których rozkład dostępny jest na stronie www.kzkgop.com.pl
Najwygodniej wysiąść na przystanku „Cegielnia" - czyli drugim w Knurowie.

24 XII 2006

Kolędy w liturgii
Z żalem informuję, że w tym roku zgodnie z wolą naszego ks. Proboszcza musiałem znacznie uprościć moje opracowania kolęd. Wszystkie ptaszki, dzwonki i radość kolędowania w moim ujęciu - jeśli kiedykolwiek powrócą - to raczej wyłącznie na koncertach lub płytach.

13 IV i 6 X 2006

Nowości na stronie:
Powstał dział edukacyjny - w Pobieralni, gdzie będę umieszczał materiały edukacyjne dla kantorów - melodie psalmów itp.
Zaś każdy zainteresowany, może zobaczyć w Galerii czym się obecnie zajmuję ;)...

1 II 2006

Szanowni słuchacze!

Wszystkich przybyłych na koncert pragnę przeprosić za jego odwołanie, ale sądzę, że w obliczu tak wielkiej tragedii jaka miała miejsce w Chorzowie byłoby niestosownym śpiewać „...weselmy się, radujmy się...”.
Jak wiem, niektóre osoby twierdziły, że to przecież kościół i kolędy, więc ogłoszona przez Prezydenta żałoba tego nie dotyczy. Cóż, wielokrotnie słyszałem, że z granej przeze mnie muzyki, a szczególnie kolęd epatuje radość. W takim momencie we mnie tej radości nie było - więc zabrakłoby jej także w muzyce. Wiem, że na moje koncerty przyjeżdżali także wierni z Chorzowa i pewnie nigdy nie dowiem się, czy któregoś z moich słuchaczy nie zabraknie na zawsze.
Mam nadzieję, że podjęta przeze mnie wspólnie z ks. proboszczem trudna decyzja została przez Was przyjęta ze zrozumieniem.
Niedziela 29 I była ostatnim możliwym terminem koncertu kolędowego. Ze względów organizacyjnych nie jest możliwe przeniesienie go na czwartek - 2-go lutego - który to dzień jest ostatnim dniem śpiewania kolęd w kościele.
Tak więc zostaje mi powtórzyć jeszcze raz: przykro mi i przepraszam. Mam też nadzieję, że nikogo z Was nie zabraknie na koncercie kolędowym w przyszłym roku. Wtedy będę wiedział, że wysiłek i trud jaki włożyłem w przygotowanie tegorocznego koncertu nie poszedł na marne. Dziękuję także wszystkim, którzy rozpoowszechniali informację o koncercie, szczególnie red. Michałowi Kędzierskiemu z knurowskiego Przeglądu Lokalnego.
Przegląd Lokalny
.

18 I 2006

Koncert Kolędowy
Odbędzie się 29 I 2006 nie wcześniej niż o godzinie 18.00, tj. po wieczornej mszy św - oczywiście w kościele pw. M.B. Częstochowskiej w Knurowie - na osiedlu Wojska Polskiego.
W programie - tradycyjnie kolędy solowe oraz śpiewane wspólnie.
Wszystkim Gliwiczanom dojazd umożliwiają autobusy linii 8, 58, 194 lub 710, których rozkład dostępny jest na stronie www.kzkgop.com.pl
Najwygodniej wysiąść na przystanku "Cegielnia" - czyli drugim w Knurowie.

30 X 2005

Organy już grają
Wybrany przez ks. Proboszcza za moją rekomendacją model Content D 5800N to odpowiednik dawnych D 2800, które to organy zainstalowane są w Gliwicach na Trynku. Wynikające z postępu technicznego różnice są kolosalne - przykładowo organy posiadają przeszło 800 tzw. wolnych kombinacji - starszy model miał ich 64.
Znacznie zwiększona objętość próbek pozwoliła na jeszcze lepszą imitację brzmienia organów piszczałkowych. Więcej informacji znajdzie się w opisie instrumentu (w przygotowaniu).

18 X 2005

I stało się!
Dziś przywieziono i rozpoczęto instalację nowych znakomitych organów firmy Content D 5800N wraz ze stosownym nowym nagłośnieniem. Prace mają potrwać dwa dni. Wkrótce zamieszczę na stronie opis tego instrumentu.

29 VIII 2005

Dodałem do Galerii dwie aktualne fotki.
Jedna z nich pochodzi z Festynu Parafialnego na którym żegnaliśmy ks. Eugeniusza. W ramach tego pożegnania wykonałem ”Time to say Goodbay” z repertuaru A. Bocelli'ego, co zostało uwiecznione przez panią Irenę Buchta i której w tym miejscu chcę bardzo podziękować za zdjęcia i ich udostępnienie.

1 VIII 2005

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do pobrania nut mojego Sanctus na Wielki Post (format pdf) - jest już grane w kilku parafiach. Dostępne w dziale „Pobieralnia”

16 III 2005

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do galerii - dodałem kilka nowych zdjęć.

8 I 2005

Z żalem muszę poinformować, że najprawdopodobniej w tym roku koncertu kolędowego nie będzie.
Przyczyna tego jest prosta - nie ma on gdzie się odbyć. Moja nowa parafia w Knurowie nie dysponuje jeszcze odpowiednim instrumentem, choć ks. Proboszcz rozważa już plany budowy nowych organów.
Księża z parafii na Trynku jak dotąd nie wydali się być zainteresowany moim kolejnym - tym razem gościnnym i zarazem jak planowałem pożegnalnym koncertem, ja zaś w chwili obecnej nie mam możliwości osobiście zabiegać o zgodę na koncert w innym kościele.
Tak więc do usłyszenia - mam nadzieję, że już w przyszłym roku w Knurowie.

27 XII 2004

Wszystkich zainteresowanych informuję, że od 1 I 2005 zostaję etatowym organistą parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Knurowie (os. Wojska Polskiego - nowy kościół).
W tym miejscu chciałem serdecznie podziękować wszystkim parafianom z kościoła na Trynku za okazywaną mi przez ostatnie 7 lat życzliwość i cierpliwość. Dzięki Wam i dla Was mogła powstawać moja muzyka, dlatego dziękuję za wiele okazywanej mi życzliwości i ciepła, za piękny wspólny śpiew i oklaski po utworach solowych.
Decyzję odejścia z kościoła na Trynku podjąłem wyłącznie ze względów ekonomicznych i parafię opuszczam z żalem, ale także z nadzieją, że moja posługa w nowej parafii będzie równie miła i owocna - tym bardziej, że w najbliższym czasie planuję zamieszkać w Knurowie.
Wszystkim księżom którzy obecnie pracują lub wcześniej pełnili służbę dla kościoła na Trynku dziękuję za miłą współpracę, a także za okazywaną mi cierpliwość i wyrozumiałość. Za współpracę dziękuję także wszystkim dziewczętom z parafialnej scholi "Źródełko" - którą prowadziłem przez ostatnie lata.
Moją ostatnią mszą świętą w parafii będzie uroczyste pożegnanie Starego Roku 31 XII 2004 o godz. 17.00.

1 XII 2004

Ze względu na zmianę miejsca pracy informację o koncercie kolędowym podam w późniejszym terminie.

10 X 2004

Zapowiadany wstępnie na 31 X 2004 nie odbędzie się z przyczyn ode mnie niezależnych. Bardzo chętnie wystąpiłbym jednak w innym kościele.
Jeśli ktoś z państwa widziałby taką możliwość i uzyskał wstępną akceptację swojego proboszcza bardzo proszę o informację - najlepiej telefoniczną (0)-607-418-303.

Koncert kolędowy 2004

odbył się 18 stycznia 2004 r. w kościele M.B. Częstochowskiej w Gliwicach na Trynku. Ten koncert był rekordowy - przybyło nań ponad 1000 słuchaczy, a raczej uczestników. Wszystkim serdecznie dziękuję za udział(...), za wspólny śpiew i za znakomite efekty perkusyjne w kończącym koncert utworze...:)
Dziękuję także wszystkim mediom, które przekazały informację o tegorocznym koncercie, a były to:
Nowiny Gliwickie

Dziennik Zachodni oddział Gliwice
Szczególne podziękowania dla red.
Katarzyny Paliczka
Dziękuję też gliwickim sklepom, które zgodziły się na umieszczenie na swoich witrynach plakatów o koncercie, a były to:
Wszystkie niewymienione tutaj media (gazety, bądź rozgłośnie radiowe - nie byłem w stanie sprawdzić...) bardzo przepraszam i proszę o kontakt w celu uzupełnienia informacji na tej stronie.
Jeśli chcesz posłuchać co można było usłyszeć na wcześniejszych koncertach, możesz to zrobić tu:

Download my music

otwórz stronę główną© Tomasz Pasławski 2010